Nie ulega wątpliwości, że prawdziwym fenomenem jest dzieło Weroniki Marczak pod tytułem “Rodzina Monet”. W tym artykule przybliżymy jedną z najpopularniejszych serii w literaturze polskiej, którą powinien znać każdy fan.

O czym jest “rodzina monet“?

O “Rodzinie Monet” słyszeli prawdopodobnie wszyscy, którzy przynajmniej w minimalnym stopniu interesują się rodzimą literaturą Young Adult. Seria zajęła ważne miejsce wśród hitów YA i bardzo szybko stała się jednym z istotnych przedstawicieli gatunku. Interesujące jest to, że autorka jest laureatką nagrody dla Pisarki Roku, którą głosując wybierają użytkownicy aplikacji Empik.

Seria “Rodzina Monet” jest najbardziej popularna wśród nastoletnich czytelniczek i czytelników. Przedstawia historię niczym nie wyróżniającej się nastolatki, która nagle musi się pogodzić ze stratą ukochanej mamy i babci. Przyczyną ich śmieci był tragiczny wypadek samochodowy, a rodzinna tragedia odbije się mocno na całym życiu dziewczyny.

Główna bohaterka “Rodziny Monet” jest pogrążona w żałobie, ale mimo to musi przenieść się ze spokojnego i pełnego ciepła domu w Wielkiej Brytanii do luksusowej willi w Pensylwanii, którą zamieszkują jej starsi bracia. Mężczyźni są bardzo chłodni i zamknięci w sobie, dlatego nie przypominają nastolatce relacji rodzinnych. Nowe otoczenie oraz rodzina to w rzeczywistości początek przygody, ponieważ główna bohaterka Hailie musi jeszcze odkryć rodzinne sekrety.

Jaki jest przekaz książki?

W zasadzie wszystkie części “Rodziny Monet” dotyczą dojrzewania i odkrywania swojego miejsca na tym świecie. Tak samo ważnym przekazem jest umiejętność radzenia sobie z największymi przeciwnościami losu. Na sam koniec wypada wspomnieć, że na pewno nie jest to typowy romans dla młodzieży, a autorka starała się wysunąć na pierwszy plan kwestie więzi rodzinnych i relacji z najbliższymi. Weronika Marczak stworzyła bardzo wyraziste i zróżnicowane postaci i nie da się obok nich przejść zupełnie obojętnie. Masę radości i uśmiechu na twarzy sprawia obserwowanie dynamicznie zmieniających się relacji. Wśród fanów serii znajdą się też dorośli czytelnicy, których powieść mocno wciągnęła.